Hoe vertel je Rijnlanders dat er informatie over toerroeien gegeven wordt, wanneer Rijnland al weken in een soort winterslaap ligt door de lange vorst- en ijsperiode?
Geen nieuwjaarsreceptie, geen zondagroeien, uitstel van de oorspronkelijke datum van de jaaragenda . De website, posters, summiere ergometerbezoekers en de ouderwetse ‘hoort-zegt-het-voort’ methode zorgden ervoor dat er toch nog ruim 50 mensen waren op de bijenkomst op zondag 7 februari.
Zij hadden er geen spijt van. Het was een gezellige middag waar ervaren toerroeiers ruim de tijd namen om uit de doeken te doen waarom het zo leuk is een roeitocht te maken.
De Toercommissie had zich verdeeld over verschillende tafels om alles te vertellen over de Meerdaagse Zwerftocht (dit jaar vanuit Vreeland aan de Vecht), het midweekroeien, de stoere vierentochten en de traditionele openingstocht op 9 en 10 april. Wie meer wil, kon alles horen over buitenlandse tochten, de hotelboot Carpe Diem en het marathonroeien.
Toerroeiers ontmoetten elkaar en vormden ploegjes om deze zomer een tocht te gaan maken.
Voor wie dit alles gemist heeft is er nog hoop; op 11 april start de Toercursus, waar nog veel meer informatie over toerroeien gehaald kan worden. Nog belangrijker, we gaan dan ook oefenen in bijzondere toerroei-technieken .
De Zamip-mannen gaan niet meer alleen op pad naar verre oorden onder coördinatie van Jan Doffegnies. Een nieuwe damesploeg heeft zich inmiddels gevormd rond Marianne Hensel ; zij hadden al een lijstje van ruim 6 marathons op de agenda gezet.
Voor wie dit alles nog een brug te ver is; kijk verder in dit katern onder Roei-instructie.
Nico van Ravesteyn, februari 2010
