Gisteren stond ik nabij de jachtwerf Mulder om een aantal vieren, met daarin leerlingen van de British School en hun enthousiaste coaches als stuurman, de eerste wedstrijd van hun leven te laten roeien, En dat ondanks al die pleziervaart die zich op zonnige dagen van en naar de Kaag spoedt. Een van de jeugdleden adviseerde om de ploegen niet éénmaal, maar meerdere malen te laten starten om ervaring op te doen. Een ‘boord aan boord-race’ was vanwege de scheepvaart toch niet mogelijk. Alle complimenten voor de roei(st)ers, de coaches en verdere begeleiding. Het is fantastisch wat in zo’n korte tijd gepresteerd is en de tegenstand staat op 4 juni, als de schoolwedstrijden op de Bosbaan worden gehouden, wat te wachten!
De 18e mei kreeg de vereniging bezoek van de Lionsclub, Lisse De Oude Duinen. Deze club, waarvan de voorzitter lid is, heeft destijds twee ergometers geschonken voor het aangepast roeien en ook hebben ze de Nationale Tocht Aangepast Roeien vorig jaar gesponsord. De Lions hebben het gebouw bekeken en waren zeer onder de indruk van de vloot. Een tiental van hen heeft geroeid en we hopen dat een aantal nog eens terug komt.
Aan het einde van dit jaar vertrekt onze bootsman Peter van den Berg om met pensioen te gaan. Met het oog op zijn opvolging hebben Ernst en Winfred met de roeiverenigingen uit de regio gesproken om na te gaan welke verenigingen gebruik willen maken van een door de Rijnland en Laga (Peter werkt ook twee dagen voor Laga) aan te stellen bootsman. De gesprekken lopen voorspoedig en er wordt ook al een naam genoemd van een mogelijke kandidaat.
De communicatiecommissie is al voor een tweede keer bijeen geweest en er moest meteen ook een probleem worden opgelost. In de digitale versie van het katern staan adressen en die zijn op onze site meteen gemeengoed. Om die reden worden documenten die op het open gedeelte worden geplaatst eerst onderzocht op gegevens die beschermd moeten worden. Deze gegevens worden dan eerst verwijderd voordat het document op de site wordt geplaatst. Ook is al gesproken over een taakverdeling voor het beheer van de site en de commissie gaat de leden bevragen.
De commissie Symposium Veteranen(wedstrijd)roeien is doende het programma compleet te maken en sponsoren te werven. De datum (20/11), de locatie (Adelbert-college te Wassenaar) en het Comité van Aanbeveling zijn al bepaald. Er is een link op de site naar de eigen Website van het symposium.
Van 17 - 19 september vinden in Leidschendam weer de Vlietdagen plaats en de vereniging is weer gevraagd zich te presenteren. De vorige keer scharrelde de ZAMIP-ploeg een tiental nieuwe leden bijeen en het zou leuk zijn als nog een ploeg zich (bij mij) meldt voor de ledenwerving op zaterdagmiddag 18 september bij de sluis in Leidschendam. Overigens hielden wij twee weken geleden een open dag met de opbrengst van een kleine twintig nieuwe leden.
En ten slotte het lustrum! Melden jullie je aan voor de marathon? Een onvergetelijke gebeurtenis. Niet nadenken of je het wel kunt, maar doen! Destijds stortte mijn ploeg in 1976 zich ook zonder (veel) na te denken in het Ringvaart-avontuur van 100 km. Waanzin, zei men toen. Het is ’s nachts. Dan zijn er tenminste ook geen agendaproblemen.
Joost Paijmans.

