Roeivereniging Rijnland
Voorafgaande aan de bijeenkomst waren er de, evenals de bijeenkomst uitgestelde, nieuwjaars-wedstrijden waar de leden het in twee blokken tegen elkaar opnamen in skiffs, tweeën, vieren en achten. In tegenstelling tot de Korte Vliet-wedstrijden was het prachtig weer. Een felle zon en een aangename temperaratuur. Hoe anders was dat een week eerder en wat ons, volgens de voorspellingen, de komende weken nog te wachten staat. Maar goed, eerst die vijf kilometertjes wegtikken, waarbij niet alleen de tegenstand, maar ook de leeftijds-, boottype- en gendercorrectie moet worden bestreden. Geen geringe opgave, want een hoge leeftijd is hier een groot voordeel.
Hoe het ook zij de wedstrijd was met dit aangename, zonnige en windstille weer een bijna aangenaam verdrijf en dankzij de toegesnelde ´vlothonden´ waren alle boten na de finish weer snel gepoetst op hun plaats en wachtte een warme douche en ontvangst door het bestuur en de Soevie in de gemeenschappelijke ruimte, ook wel sociëteit genaamd.
Bij zo´n nieuwjaarsreceptie passen warme woorden en die waren nog niet uitgesproken, maar vanwege de
uitgestelde datum van de bijeenkomst waren alle goede wensen al wel uitgewisseld, zover het nieuwe jaar een aansporing is de al bestaande goede wensen nog eens te bevestigen.
Daar wist de voorzitter, Hans-Marten, wel raad mee. Als een eigentijds boegbeeld beklom hij de bar en vanuit die positie begroette hij een zestigtal aanwezigen en vroeg hen naar hun goede voornemens. “Van wie zijn de goede voornemens al gesneuveld”, wilde hij weten. Wat een vraag. Roken is al taboe op de vereniging en wat betreft de alcohol is een maandje vasten niet zo moeilijk, maar aarzelend werd hier en daar een vingertje opgestoken om te bekennen dat wat toch al onhaalbaar was in een helder ogenblijk als zodanig gekwalificeerd was en in de kast met nog uit te voeren goede voornemens was gezet. Maar Hans-Marten was nog niet klaar. Hij wist, als er wat betreft de goede voornemens wat ruimte was ontstaan, nog wel een substituut. Hij verlegde listig de aandacht naar de vrijwilligers en zei dat er bij verschillende activiteiten in de vereniging nog wel plaats was om naast het roeien bij de instructie en de verschillende commissies nieuwe, goede voornemens waar te maken. En daarbij zei hij "Binnenkort komen er in het bestuur nog een aantal plaatsen vrij” en hij noemde zijn eigen positie als voorzitter, die van Jan als penningmeester en ook die van Johan als commissaris materiaal. Het spontane idee dat ze dan alle drie een plaatsje moesten opschuiven om in een andere functie nieuwe termijnen van zes jaar aan te gaan, werd als "niet realistisch" terzijde geschoven.

Daarmee was de voorzitter klaar en hij verliet zijn positie aan de bar om zich te goed te doen aan de hete versnaperingen, die door de Soevie vanuit een dampende keuken werden aangedragen. Tenslotte nam Willeke het woord en wees op de – gecorrigeerde – uitslagen van beide heats van de Nieuwjaarswedstrijden.
Daarmee was het officiële gedeelte ten einde en wendde iedereen zich tot zijn gesprekspartner om de goede wensen aan elkaar voor het nieuwe jaar nog een keer te bevestigen.
Joost Paijmans
Recreatiegebied Vlietland
Oostvlietweg 63
2266 GN LEIDSCHENDAM
071-5610314
NL07 INGB 0000 7056 66
siraterceS.[antispam].@rvrijnland.nl
Recreatiegebied Vlietland
Oostvlietweg 63
2266 GN LEIDSCHENDAM
071-5610314
NL07 INGB 0000 7056 66
siraterceS.[antispam].@rvrijnland.nl