Geplaatst op 17-02-2026
- Categorie: Bericht
- Auteur: Johan IJff
Op de foto is schade te zien aan de binnenkant van de boot. Dit soort slijtage ontstaat vaak door losse harde bidons of plastic flesjes die tijdens het roeien gaan rollen of schuiven.
Voldoende Hydratatie tijdens het roeien is belangrijk. Dat betekent echter niet dat bidons los in de boot meegenomen mogen worden.
Om schade te voorkomen is het belangrijk dat bidons altijd beschermd en gefixeerd worden. Dat kan op meerdere manieren:
- Gebruik een sok of neopreen hoes om de bidon, zodat direct contact met de boot wordt voorkomen.
- Kies voor een zachte (knijp)bidon (zie afbeelding) die veilig op de bodem van de boot kan liggen.
- Zorg ervoor dat de bidon niet los in de boot kan bewegen.
Met een kleine aanpassing voorkom je schade aan de boot en blijft ons materiaal langer in goede conditie.
Johan IJff
Commissaris materieel

Nathalie van Leest
01 mrt 2026 22:32
WASHANDJE: ik doe altijd een washandje om mijn bidon! Zo bescherm ik mijn skiff en kan ik efficiënt hose…werkt beter & sneller dan een spons.
Peter Heringa
01 mrt 2026 19:28
Jan kunnen jullie geen zachte bidons in jullie assortiment opnemen. Met alleen een kreet ga je oorlog niet winnen
Johan IJff 01 mrt 2026 22:38
@Peter Heringa 01 mrt 2026 19:28
Onder andere te koop bij: https://www.eurow.eu/nl/accessoires/drinkflessen.html Maar er zijn meer aanbieders van zachte bidons.